Kediler köpek maması yer mi?

Photo of author
Written By patidestek

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur pulvinar ligula augue quis venenatis. 

Yaramaz dostunuzu bir gün köpek maması yerken görebilirsiniz. Peki kediler köpek maması yer mi ya da köpek mamasını kedi yerse ne olur hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda kedilerin beslenme alışkanlıklarından bahsedeceğiz.

Kediler köpek maması yer mi?

Kediler hakkında ilk bilmemiz gereken madde onların etobur olmasıdır. Dolayısıyla, bir kedi sağlıklı bir şekilde yaşamak ya da gelişmek istiyorsa protein tüketmelidir.

Bu yüzden kediler köpek maması yer mi sorusunun cevabı hayırdır. Köpek mamalarında kedilerin beslenmesini karşılayacak yeterli protein değeri bulunmamaktadır.

Kedi ve köpek maması aynı mı?

Kedi ve köpek maması aynı değildir. Kedi maması, yapısı gereği daha besleyicidir. İçerik bakımından köpek mamasına oranla çok daha fazla protein içerir. Bu yüzden bazı köpekler, kedi mamasına düşkünlük gösterebilir. Fakat unutmayın ki, kedi maması köpeklerde çok ciddi tehlikelere yol açabilir.

Kedilere neden köpek maması verilmez?

Kedilere köpek maması verilmeme sebebi köpek mamalarının içeriğinden kaynaklıdır. Köpek mamaları, taurin maddesi içermez. Kediler, yeteri kadar taurin alamadıklarında sindirim bozukluğu ve görme yetisini kaybetme gibi problemlerle karşılaşabilir.

Kedilerin köpek maması yemesi zararlı mı?

Kedim köpek maması yedi diye eyvah diyor olabilirsiniz. Fakat böyle bir tutuma girmenizi gerektirecek bir şey yok. Kediler köpek maması yer mi sorusuna her ne kadar hayır cevabını versek de bu düzenli yiyemezler manasındadır. 1-2 defa kedinin köpek maması yemesinde bir problem yoktur.

Kediler yaş köpek maması yer mi?

Kediler, yaş köpek mamasını yiyebilirler fakat bu düzenli şekilde olursa kedi için ölüme kadar gidebilir. Düzenli köpek maması yememesi şartıyla ayda 1-2 defa farklılık olsun diye verilebilir. Köpek mamalarının, kediler üzerinde besleyici özelliği yoktur.

Köpek mamasını kedi yerse ne olur?

Yanlışlıkla ya da birkaç kez tüketildiyse hiçbir şey olmaz. Fakat, aşırı kullanımlarda kedi için oldukça tehlikeli bir durumdur. Körlük gibi ağır sonuçları olabilir.

İlginizi çekebilir:

Küsen kedinin gönlü nasıl alınır?

Kediler Ne Yer?

Kedilerde Herpes Virüsü

7 aylık kedi kaç kilo olmalı?

Yorum yapın