Küsen kedinin gönlü nasıl alınır?

Photo of author
Written By patidestek

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur pulvinar ligula augue quis venenatis. 

Kediler, en hassas canlılardan biridir. Duygusal bir yapıya sahiptirler. Küsen kedinin gönlü nasıl alınır? Küsen kediye ne yapılır? Küsen kedi ne yapar? gibi soruların cevabını arıyorsanız bu yazı tam size göre.

Küsen kedi ne yapar
Küsen kedi ne yapar

Küsen kedi ne yapar?

Kedinizle aranızdaki ilişkide farklılıklar hissedebilirsiniz. Bu da size küsen kedi ne yapar? sorusunu sordurtmuş olabilir. Kediler, oldukça duygusal oldukları için küsmelerini anlamak kolaydır.

Genellikle küsen kedi, yanına gittiğinizde sizden kaçar. Bu madde tek başına kedinin küsmesi manasına gelmez. Bazı kediler daha agresiftir. Sevmeye çalıştığınızda sizi tırmıklayabilir. Ya da yan yana geldiğinizde size tıslama sesleri çıkartabilir.

Eğer yukarıda sıralamış olduğum maddelerin çoğunu yaşıyorsanız kediniz size küsmüş demektir. Bu durumdan kurtulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Koronavirüs Kedi ve Köpeklerde Görülür Mü?

Küsen Kedinin Gönlü Nasıl Alınır
Küsen Kedinin Gönlü Nasıl Alınır

Küsen Kedinin Gönlü Nasıl Alınır?

Küsen kedinin gönlünü almak, sabır gerektiren bir eylemdir. Aceleci yaklaşımlar durumu daha da kötüye götürür. Bu yüzden takınmanız gereken ilk durum, ona mesafe tanımaktır. Kediler duygusal olduğu kadar aynı zamanda akıllıdır. Sizden kendine zarar gelmeyeceğini anladığında size yaklaşmaya başlar.

Küsen kedinin gönlü nasıl alınır sorusunun cevabı ona zaman tanımaktır. Bu süre zarfında onu yıkamayın. Yanında yüksek sesle konuşmayın. Sizin bir tehdit olmadığınızı anlayacaktır. Tehdit durumundan çıktığınızda onu ödüllendirin.

Ödül konusunda ise neredeyse tüm kediler yaş mamaya bayılır. Bunu deneyebilirsiniz. Ya da kendinize özel ödül maması verebilirsiniz.

Yaş mama ve biraz ilgi kedinizi kendine getirecektir. Aranız düzelmeye başladığında ilişkinizi canlandırmak için onunla günde 20-30 dakika oyun oynayabilirsiniz.

Oynadığınız oyun, aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir.

Küsen kediyle nasıl barışılır? Sizler kedinizle böyle bir problem yaşadınız mı? Başınızdan geçen küsme ve barışma hikayelerinizi yorumlara bırakabilirsiniz.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi için: küsen kedinin gönlü nasıl alınır

“Küsen kedinin gönlü nasıl alınır?” üzerine bir yorum

  1. Tatile giderken arkadaşıma bıraktım. Ne yaparsam yapım elini bile sürdürüyor. Ne yaş maması kaldı vermediğim Ne kucağımda sevmediğim.

    Cevapla

Yorum yapın